Як обрати бітумну черепицю

При будівництві заміського будинку доводиться замислюватися про облаштування покрівлі. Ринок пропонує чимало варіантів матеріалів, але багато хто віддає перевагу бітумної черепиці. Вона виглядає досить естетично, плюс такий матеріал забезпечить комфортні умови проживання. Наша компанія пропонує якісну черепицю, при цьому готова надати допомога при монтажних роботах. Майстри компанії А-БУД грамотно виконають укладання, будьте впевнені в професіоналізмі співробітників нашої компанії. Для початку варто визначитися, який саме матеріал вибрати.

Бітумна черепиця Джаз Кастилія

Варто зробити акцент на тому, що бітумна черепиця володіє шаруватою структурою, відмінні характеристики. Підстава матеріалу являє собою не гниє стеклохолст, який і просочується бітумним складом. І зверху, і знизу на основу наноситься бітумний склад, при цьому з лицьової сторони може використовуватися спеціальна декоративна посипання, яка виконує захисний шар. Знизу виробники наносять такі складові, як пісок, клей, а також спеціальну захисну плівку. Саме ця плівка запобігає склеювання матеріалу, коли він знаходиться в упаковці. Якщо розглядати порядкове розташування шарів, то виходить, що вони йдуть друг за іншому в такому порядку:

  • декоративна посипання;
  • бітумне покриття;
  • стеклохолст;
  • пісок;
  • клей;
  • захисна плівка.

 

На що звертати увагу при покупці?

 Коли стає зрозуміло, з чого саме складається матеріал, можна усвідомити, на що варто звертати увагу.
Посипання виконує не тільки декоративну функцію, вона служить для захисту матеріалу. Завдяки ній черепиця не буде розтріскуватися через пару років під впливом ультрафіолетових променів. Саме посипання і надає матеріалу колірне відміну, забарвлення можуть бути як однотонними, так і можуть імітувати об'ємні форми. Для створення даного шару виробники пропонують різноманітні породи, наприклад, може використовуватися базальт, який визнається найкращим варіантом.

 Якщо розглядати базальт детальніше, то варто виділити, що такі гранули забезпечують стійкість кольору, також вони відрізняються довговічністю. Якщо попередньо гранулу обпікаються в печі, то в них утворюється керамічна оболонка. Шар може створюватися зі сланцю, який застосовується у формі лусок. Зверніть увагу на те, що сланець забарвлюється хімічним способом, тому матеріал не буде володіти такою стійкістю до вигоряння.

Бітумна черепиця Джаз Корида

Про гідроізоляції

 Гідроізоляційні властивості матеріалу надає саме бітумний шар. Зазвичай використовується нафтовий бітум, його можна отримувати кількома способами. Спосіб обробки даного матеріалу важливий, оскільки саме від нього буде залежати характеристики черепиці, а також її термін служби. Можуть застосовуватися два основних способи для створення бітуму:

  1.  Окислений бітум. При роботі над створенням такого матеріалу необхідно пропускати кисень через посудину з сирим бітумом. У цей момент відбувається хімічна реакція, з-за чого бітум старіє. Цей процес надає матеріалу в'язкість, теплостійкість, тому матеріал стає придатним для створення гнучкої черепиці.
  2. Модифікований бітум. Такий матеріал вимагає спеціальних добавок, — модифікаторів. У результаті, виходить, що кінцевий склад володіє властивостями обох складових. Можуть застосовуватися певні види модифікаторів, серед яких особливо варто відзначити СБС і АПП.

Розглянемо модифікатори докладніше:

  1.  АПП за властивостями схожий з пластиком, він не відрізняється високою еластичністю, серед переваг варто виділити гідну теплостійкість. Тому матеріал з таким складовим рекомендується використовувати в південних регіонів, де відзначаються високі температури. СБС варіант може не впоратися з високими температурами. АПП чудово справляється з навантаженнями, які надає вітер, чим не може похвалитися СБС.
  2. СБС представляє собою матеріал, який дуже схожий на каучук. Це і є штучний каучук, змішаний з бітумом, склад є еластичним і стійким до морозним умов. При сильних холодах матеріал не буде розтріскуватися, з таким модифікатором можна проводити монтаж навіть у зимовий час.

Бітумна черепиця Вестерн Каньйон

Вибираємо підстава

 Стеклохолст використовується у всіх видах створюваної черепиці, такий матеріал здатний витримувати навантаження, які надають інші шари. Основа повинна відрізнятися високою міцністю, що позначається на надійності кріплення матеріалу. Виробники пропонують додаткові захисні елементи, наприклад, це може бути спеціальна захисна смуга, яка створюється в зоні кріплення цвяхів. Саме цей елемент значно ускладнює вирівнювання матеріалу.

Які матеріали використовуються знизу?

 Виробники використовують тільки дрібнозернистий пісок, його основним завданням є захист від склеювання гонта. Застосовується і клейовий шар, він дозволяє склеювати верхній гонт з нижнім. Фахівці на сьогоднішній день сперечаються про необхідність клейового шару. Сьогодні існують двошарові, тришарові і навіть п'ятишарові черепиці, і в них не використовується клейовий шар. Клейовий шар необхідний для легкої бітумної черепиці, це дозволяє запобігати шльопанці листів матеріалу про дах. Відповідно, важка черепиця не потребує клеї, оскільки вона з-за значної ваги вітер не зможе на неї вплинути.

В результаті різноманітності матеріалів, варто підвести підсумок про те, що при виборі необхідно враховувати наступні моменти:

  1. Колірне рішення.
  2. Форма нарізання.
  3. Товщина, при цьому більш товстий матеріал відрізняється ветростойкостью і довговічністю.
  4. Якість посипки, яка наноситься зверху.
  5. Тип бітуму, який залежить від температури в регіоні.

Бітумна черепиця Ультра Самба сірий

Could not load specified chunk "tplInitialize" with form.