Особливості монтажу композитної черепиці

Серед покрівельних матеріалів провідне місце належить композитної черепиці, має незаперечні переваги і високі експлуатаційні характеристики. Вона об'єднала у своїй конструкції кращі якості різних покрівельних покриттів і зайняла тверду позицію в ряду елітних будматеріалів.


елемент композитної черепиці

Незаперечні переваги композитної черепиці:

  1. Малу вагу. Використання в якості підстави металевого листа, що має алюцинковое покриття. Це дало можливість виробнику зменшити масу покрівельного матеріалу і проводити роботи з реконструкції покрівлі, укладаючи матеріал на старе покриття.
  2. Невеликі розміри листа композитної черепиці, дозволяють проводити монтаж покрівельної системи одній людині.
  3. Зовнішній шар, покритий кам'яної присипкою з базальтової крихти, що підвищує шумоізолюючі властивості матеріалу.
  4. Стійкість до вигорання, зовнішніх механічних впливів нагрівання прямими променями сонця.
  5. Чарівний зовнішній вигляд, подібний натуральної черепиці.
  6. Велика різноманітність профілів і відтінків, що дає широкі можливості для польоту фантазії дизайнера.

Підстава для монтажу композитного матеріалу

лати

Зазвичай композитну черепицю укладають на ската даху з ухилом від 12 градусів. Можна укласти «композитку» на більш пологою покрівлі, попередньо провівши додаткову гідроізоляцію даху. Гідроізоляція потрібна і при крутому ухилі скатів, якщо приміщення горища передбачається використовувати для проживання.

Монтаж покриття з композитної черепиці відрізняється від робіт з використанням інших покрівельних матеріалів і ведеться у відповідності з проектними документами. Тут немає потреби у посиленою кроквяної системі, оскільки вага покладеної покрівлі приблизно 6,5 кг/м2. У даному випадку важливе значення має геометрична рівність кроквяної конструкції та чітке дотримання кроку обрешітки, який для композитної черепиці повинен становити 370 мм. Порушення кроку обрешітки може призвести до виникнення проблем при стикуванні листів за коштами замків. Для обрешітки зазвичай використовується дерев'яний брус 50х50 мм

Може статися, що форма профілю і розміри виробу дещо відрізняються від встановлених стандартів. У цьому випадку пристрій обрешітки потрібно робити, виходячи з наявних розмірів аркушів черепиці.

Що необхідно враховувати при роботі з композитної черепиці?

Укладання матеріалу на кроквяну систему має ряд особливостей:

  1. Монтаж проводиться за допомогою анодованих цвяхів, які кріпляться не зверху, як інші покрівельні матеріали, а в торець. Торцеве кріплення забезпечує більшу міцність при відриві і створює кращу герметичність покрівельного полотна. Завдяки використанню анодованих цвяхів час експлуатації композитної черепиці перевищує інші покриття.
  2. Проводити роботи слід при температурі від – 10 °C до +30 °C.
  3. Монтажу композитної черепиці слід починати від коника і спускатися до карнизу. Завдяки укладенню листів внапуск утворюється замкове з'єднання, що являє надійним захистом внутрішнього простору від протікання даху. Примітно, що монтаж матеріалу слід здійснювати в шаховому порядку, зміщуючи листи черепиці в бік на певну величину. Це відстань залежить від профілю матеріалу.
  4. Для безпечного сходження снігу і кращого стоку в місцях примикань доцільно використання гладкою черепиці.
  5. Роботи по виконанню примикання композитної черепиці до вертикальної поверхні, місцях проходу інженерного обладнання та інших складних вузлів повинні бути ретельно сплановані і виконуватися кваліфікованими фахівцями.

Монтаж карнизної черепиці: сировина, добірні елементи та інструмент

монтаж карнизної черепиці

Спочатку потрібно обзавестися необхідним кількістю покрівельного матеріалу. Це повинні бути вироби одного виробника, які мають однаковий код і належать до єдиної серії. Зберігати композитну черепицю слід в сухому провітрюваному приміщенні. Якщо ж листи покладені на вулиці, їх потрібно неодмінно накрити поліетиленом. У разі забруднення матеріал легко миється мильними препаратами. Не можна використовувати хімічні сполуки і речовини, що містять мідь.

Крім композитної черепиці потрібні добірні елементи (ковзани, планки, карнизи). Для їх кріплення і монтажу листів покриття потрібні анодовані (ершенные) цвяхи з антикорозійним покриттям.

Для обрешітки зазвичай використовується дерев'яний брус 50х50 мм, попередньо оброблений антисептиком і вогнестійким складом.

Карниз виконуються з дошки, що має товщину 40 мм. Крім цього знадобитися пароізоляція і гідроізоляція.

Для проведення роботи по монтажу композитного покриття необхідні:

  • ножівки по дереву та металу;
  • дриль і шуруповерт;
  • спеціальні ножиці по металу;
  • циркулярна пила і диск для м'якого металу;
  • рулетка;
  • металевий і пластиковий молоток;
  • клепочник і монтажний пістолет;
  • лещата для гнуття.

Укладання листів карнизної черепиці

монтаж покриття

Перш, ніж почати укладання матеріалу робиться карнизний звис. До крокв прибивають дошку товщиною 40 мм, на неї навішуються кронштейни для жолобів водостічної системи. Потім виробляють установку карнизних елементів з композитного матеріалу, роблячи нахлест 100 мм.

Пароізоляційна плівка повинна заходити на карнизну планку. Це забезпечить стікання зібрався конденсату в ринву. Сама ж кінцева планка теж повинна заходити в жолоб. У тому випадку, коли водовідливні елементи не будуть встановлені, для виведення конденсату монтують капельник. Вводячи карниз, слід передбачити вентиляційний зазор для проходження повітря.

Укладання рядової композитної черепиці

монтаж рядової черепиці

Монтаж матеріалу починається з верхнього ряду. При цьому нижній ряд черепиці повинен заходити під верхню, вже закріплену цвяхами. Кріплення листів проводиться простим молотком або за допомогою пневматичного пістолета.

Якщо необхідно, капелюшки цвяхів можна підфарбувати фарбою і засипати крихтою. Вони поставляються окремо в ремкомплекте.

Листи композитного покриття монтуються врівень з торцевим краєм решетування, при цьому 3-4 мм краю відгинаються вгору на 90 градусів. Потім до решетування прикріплюється вітрова дошка. Монтування торцевих планок здійснюється знизу вгору, нижній торець закривається заглушкою і обробляється силіконом.

Вартість матеріалів і послуг по монтажу

Кожна солідна фірма, що займається продажем покрівельних матеріалів, пропонує послуги по монтажу. Розцінки професійних покрівельників з укладання композитної черепиці досить високі:

  • Вартість укладання складає від 8 євро за м2. Якщо потрібно провести гідро - і теплоізоляцію – від 9 євро за м2.
  • Робота «під ключ», що включають зведення кроквяної системи, контррейки та обрешітки складуть від 11 євро за м2.

Якщо говорити про матеріалі, то ціна квадратного метра покриття стартує від 450 грн. Вартість добірних елементів має досить великий розкид цін. Їх ціна варіює і становить 260 — 2800 грн. Базальтова присипка і фарба складуть близько 350 грн., а цвяхи – більше 300 грн.

Корисні поради

Щоб відрізати частину аркуша, не можна використовувати болгарку. Для нарізки листів композитного матеріалу застосовують виключно ножівку або ножиці по металу.

Роботи з укладання черепиці слід проводити в суху погоду у взутті з м'якою підошвою.
Для уникнення скупчення конденсату обов'язково потрібно передбачити вентиляційні ходи.

Монтаж покрівельного покриття з композитного матеріалу повинен виконуватися із суворим дотриманням технічних інструкцій.

Тому цю роботу доцільно доручити фахівцям компанії А-БУД, що мають кваліфікацію та досвід роботи з цим матеріалом. Це є запорукою надійності і гарантією довговічності вашої покрівлі.

Could not load specified chunk "tplInitialize" with form.