Правильний монтаж водосточної системи

Неправильно змонтована водостічна система загрожує серйозними наслідками у вигляді протікання покрівлі, швидкого зносу будинкового фасаду. Страждає і швидко виходить з ладу при монтажі без дотримання необхідних вимог і сама водовідвідна система.

Монтаж водостоку: підготовчий етап

Змонтувати водостічну систему можна і самостійно. Головне – придбати для цього якісні матеріали і не робити помилок при монтажі. Перед проведенням такого виду монтажу, встановлення водостічної системи, слід:

 • вибрати матеріал водостоку;
 • розрахувати довжину труб;
 • необхідну кількість воронок;
 • кріплень;
 • кутів;
 • з'єднувачів;
 • і всіх інших елементів майбутнього водостоку.

В залежності від конструкційних особливостей даху кріплення водостоку проводиться різними типами крюков. Довгі гаки-саморізи використовуються, коли власники кріпляться до низу решетування, компактні – до лобової дошки. Для точного підрахунку кількості кріплень необхідно знати, що, працюючи з пластиковим водостоком, відстань між кронштейнами необхідно робити не більше 0,5 м, для металевого – не більше 0,6 м.

правильне розміщення власників

Намічаючи місця розташування жолобів, необхідно пам'ятати, що жолоба розташовують під невеликим кутом у бік ливнеприемника. В іншому випадку в жолобах буде накопичуватися вода. При мінусовій температурі вона перетвориться в лід, що буде перешкоджати водовідведення. Мало того, при частій зміні температур від плюсової до мінусової страждають і самі жолоба. Виконаний з пластика водостік може від морозу навіть лопнути. Набагато менше, ніж належить, при такій неправильній установці прослужить і металева конструкція.

Інструкція з монтажу водостічної системи, якщо ви купуєте готову до монтажу систему, вказує величину ухилу жолоба. На метр ухил:

 • 3-5 мм для ПВХ-водостоку;
 • 2-5 мм для металевого.

ухил даху для водостоку

Оптимальна відстань між ливнеприемниками – не більше 24 м.

Проводячи розмітку, потрібно передбачити таке розташування ринви, щоб покрівля над ним не нависала і не була далеко від центру. Важливо правильно розташувати жолоб і по відношенню до стіни. Не можна розміщувати жолоб з нахилом від стіни або в її бік. При сильному дощі вода переллється через край. Також не можна розташовувати жолоби близько до стіни – вони будуть намокати. Оптимальна відстань труб від дому – 3-8 див.

Безпосередньо монтаж

За правилами встановлюють систему до того моменту, як буде покладена покрівля. У такому разі закріплюють жолоби:

 • на лобової дошки даху;
 • кроквах;
 • решетуванні.

на Жаль, так виходить не завжди, після укладання покрівельного матеріалу, коли крокви закриті та й немає лобової дошки, процес стане більш складним. При установці водостоку необхідно дотримати температурний режим. При монтажі пластикового водостоку вона повинна бути більше +5°C Температура при збиранні металевого водостоку безпосередньо залежить від того, який використаний для покриття матеріал. Так, при роботі з покриттям з пластізола потрібна температура в +10°С, з пурала – можна працювати і в невеликий мороз.

Установка власників

Робота починається з встановлення крайніх держателів високою і низькою точках. Відстань від краю при цьому – не більше 200 мм. Інші власники мають між ними на необхідній відстані, яке залежить від висоти будівлі:

 • для будівель до 10 м – у 2 м один від одного;
 • понад 10 м – 1,5 м.

кріплення ринв

Щоб не сповзав на жолоб сніг, розміщуйте трубу трохи нижче умовної лінії продовження покрівлі, щоб її край не заходив за половину жолоба. Злив розташовуйте в 25 см від землі, 15 см від вимощення.

Свої вимоги і до різанні матеріалів, з яких виготовлена водостічна конструкція, їх збирання, формування необхідних вигинів. Щоб сформувати вигин труби, використовуйте коліна. З'єднують елементи конструкції:

 • пластикові – методом холодного зварювання (клеєм), на засувках, затисках, з допомогою ущільнювачів з гуми;
 • металеві – із застосуванням ущільнювачів, затискачами.

різання водостічних труб

Якщо неправильно проведений монтаж водостічної системи, інструкція не дотримана, перший же дощ покаже помилки установки водостоку. Щоб цього не сталося, все-таки краще замовити монтаж водостоку в Києві у професіоналів. Наприклад, у компанії «А-Буд». Там же, якщо ви проживаєте в Україні, можна і купити всі необхідні матеріали.

Could not load specified chunk "tplInitialize" with form.