Сучасна та надійна підшивка карниза даху своїми руками

Підшивку карниза даху, захищає від несприятливого кліматичного впливу покрівельний пиріг, цілком можна зробити самостійно. Причому сучасних її різновидів існує декілька, і слід розповісти про найбільш затребуваних.

підшивка покрівлі софітом

Як підшити звиси дахи

Важливо відразу ж зазначити, що роботи починають тільки після монтажу кроквяної конструкції і до моменту зведення решетування, необхідної для спорудження покрівельного пирога. Спочатку укладається гідроізоляція, і робиться утеплення з боку горищного приміщення. Тільки після захисту звису рекомендується братися за зовнішнє утеплення стін.

Виступаючі частини крокв прибираються по одній лінії, і у скатної даху звиси зашиваються з урахуванням можливості монтувати водостоки і налагодити вентиляцію покрівельного пирога.

як обрізати крокви карниза

Ніж підшити звиси

Для цього більше підійде стругана  або обрізна дошка. Сьогодні можна придбати і інші будівельні матеріали, які зобов'язані відповідати наступним вимогам:

 1. Ефективний захист карнизної складової від руйнівних кліматичних факторів.
 2. Якісна вентиляція.
 3. Стійкість до зовнішніх впливів.
 4. Гарний зовнішній вигляд.

До таких матеріалів відносяться також профнастил, вагонка і софіт.

Підшивка звисів дахи струганої і обрізний дошкою допоможе налагодити рівномірну вентиляцію. Дерев'яна вагонка підбирається обов'язково в якісному виконанні: з матеріалу середньої вологості і достатньої товщини, щоб уникнути жолоблення.


дерев'яна вагонка

ПВХ вагонка коштує недорого і легко монтується.

пвх вагонка

Софіт ж зовні схожий на сайдинг, але має велику товщину і перфорації. Він прослужить довгі роки, чудово зберігши первісний вигляд.


підшивка софітом

Профнастил буває різних кольорів і чудово стійкий до зовнішніх впливів.


підшивка профлистом

Каркас конструкції

Підшивка карниза даху робиться слідом за монтажем покрівельного каркаса. Відпилюють кроквяні ноги, і встановлюється стартова дошка обрешітки, що служить орієнтиром для подальших робіт. Потім здійснюється підшивка звисів покрівлі, що можна робити наступними способами:

 • По кроквах   призначений для покрівель з малим кутом нахилу скатів або з метою візуального збільшення висоти будівлі. При цьому нижні складові кроквяних ніг розташовуються в одній площині.

  по кроквах
 • Обрізання кроквяних ніг по вертикалі і горизонталі   більш поширений метод, при якому закріплюється дошка внизу крокв, тоді як до стіни встановлюється брус. з низу крокв

Пристрій фронтонного звису даху включає будівництво короба, коли на обрешітку уздовж фронтону набивається дошка. Потім від неї розраховується відстань, яке відповідає ширині звису. Після цього дошка фіксується паралельно стіні фронтону.

Монтажні роботи

При використанні софіта береться J-образна планка, фиксируемая уздовж стіни і карниза. Софітові листи монтуються між планками. Якщо ви вирішили купити дерев'яну вагонку або обрізну дошку, вони попередньо обробляються антисептиком, водовідштовхувальними і вогнестійкими складами. Елементи встановлюються з кроком 10 мм для створення вентиляції. При застосуванні вагонки укладання ведеться з'єднання шип-паз з установкою через 1,5 м вентиляційних решіток. Для захисту профнастилу, який сьогодні легко замовити в Києві, уздовж карниза до каркаса і паралельно стіні прикручуються листи на саморізи. Стики закриваються за допомогою лобової планки і внутрішнього куточка. При цьому внутрішній куточок кріпиться до профлисту, тоді як лобова планка фіксується до лобової дошки. Установка і кріплення зовнішнього куточка здійснюється за зовнішнім стиках металевого листа. Щоб організувати повноцінний доступ повітря з метою вентиляції покрівлі, треба враховувати, що ширина вибраного профнастилу повинна бути на два сантиметри менше у порівнянні з шириною звису. Відомо, що підшивка металевими матеріалами може іржавіти, особливо в місцях постійного накопичення вологи, а це не кращим чином впливає на експлуатаційні характеристики конструкції.

монтаж підшивки

Досвідчені майстри компанії А-Буд, яка працює в Україні, професійно проведуть самі складні монтажні роботи з якісними будівельними матеріалами, які можна придбати тут завжди за прийнятною вартістю.

Корисні статті
 • Правила вибору металочерепиці
  Правила вибору металочерепиці

  Якщо ви хочете придбати недорогу металочерепицю, купувати неякісний товар зовсім не обов'язково. Багато сучасні виробники пропонують покрівельні матеріали за доступною ціною і з офіційною гарантією довговічності продукції

  Детальніше
 • Достоїнства ізоляції Техноніколь
  Достоїнства ізоляції Техноніколь

  Пожежна безпека Дуже мала кількість ізолюючих матеріалів мають високу вогнестійкість. Продукція Техноніколь входить в їх число. Основною сировиною для виробництва кам'яної вати Техноніколь є гірські породи габро-базальтової групи. Завдяки цьому вся продукція Техноніколь є негорючою

  Детальніше
 • Чому необхідно купити композитну черепицю Джерард
  Чому необхідно купити композитну черепицю Джерард

  У Києві композитна черепиця є найпопулярнішим покрівельним матеріалом в категорії ціна / якість. Звук вітру, дощу або граду не потривожить вас, зважаючи на акріллового покриття черепиці, що дозволив домогтися відмінної шумоізоляції

  Детальніше
Супутні послуги
 • Монтаж кроквяної системи
  Монтаж кроквяної системи

  В інтернеті можна знайти покрокові інструкції з встановлення крокв своїми руками: з кресленнями, фото, відео та текстовими коментарями. Економія? Тільки в теорії. На ділі найменша помилка може призвести до обвалення всієї конструкції

  Детальніше
 • Обробка деревини антисептиком (вогнебіозахист)
  Обробка деревини антисептиком (вогнебіозахист)

  Дерево – один з найбільш недорогих і простих у використанні будівельних матеріалів, завдяки чому саме пиломатеріали користуються найбільшою популярністю в приватному будівництві

  Детальніше
 • Ремонт і посилення кроквяної системи даху
  Ремонт і посилення кроквяної системи даху

  Ушкодження та перекоси, прогини на прольотах, провисання або загнивання елементів покрівлі — проблеми, ясно дають зрозуміти: потрібен ремонт кроквяної системи

  Детальніше
Could not load specified chunk "tplInitialize" with form.